Windows 10’da Q klavyeyi F yapma işlemi


Windows 10

İşleme başlamadan önce dil menüsüne değişiklik yapmak istediğiniz dilleri eklemeniz gerekiyor. Adımlar şöyle;

  1. Windows’un arama kısmına ayarlar yazın ya da direkt “Windows+I” tuşlarına basın. Bu tuşlar sizi direkt olarak ayarlar bölümüne götürecek.
  2. Önce zaman ve dil seçeneğine gidin, ardından bölge ve dil seçeneğine gidin.
  3. Sol menüde dil sekmesini göreceksiniz. Dil sekmesinde aşağıda Tercih Edilen Diller kısmına gelin. Değiştirmek istediğiniz dile tıklayın ve ardından seçenekler diyerek devam edin.
  4. Klavyenizi hangi dilde kullanmak istiyorsanız, Klavye ekle diyerek o dili bulun ve direkt üstüne tıklayın. Biz F klavye ekleme işlemi yaptığımız için F ekleyerek devam ediyoruz.
  5. Yeni klavye ekleme işlemimiz bu kadardı. Artık görev çubuğu üzerinden (saatin yanından) klavyelerimizden hangisini kullanmak istiyorsak rahatça seçebiliriz.
  6. İlerleyen zamanlarda da gösterdiğimiz şekilde ilerleyerek kullanmak istediğiniz dilleri ekleyebilir ya da bundan sonra kullanmayacağınızı düşündüğünüz dilleri listeden kaldırabilirsiniz.
  7. Diller arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak isterseniz CTRL+SHIFT tuşlarına basabilirsiniz. Bu tuşlar hiçbir ek işlem gerektirmeden klavyenizi değiştirir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.