WhatsApp’a Karanlık Mod Geldi: Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ın Android Beta sürümüne karanlık mod geldi. Uzun bir zamandır WhatsApp kullanıcıları tarafından merakla beklenen karanlık mod, sonunda Beta olarak kullanıma sunuldu. Peki WhatsApp’da karanlık mod ayarı nasıl yapılır, Beta sürümü kullanmak istemeyenler ne kadar süre bekleyecek? Gelin beraber bakalım.

KURULUM AŞAMALARI:

  • 1) Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunuyoruz
  • 2)Sohbetlere dokunuyoruz
  • 3)Temaya dokunup “Koyu”yu seçiyoruz.

Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Android için sunulan test sürümü (beta sürüm) için sonunda karanlık moda kavuştu. WhatsApp’daki karanlık mod böylece ilk kez kendini göstermiş oldu. Henüz iPhone (iOS) kullanıcılarına sunulmayan karanlık mod, şimdilik Android WhatsApp Beta kullanıcıları erişebiliyor. Karanlık modun geldiği sürümün kodu ise 2.20.13.

Android kullanıcıları, Google Play Store’daki WhatsApp uygulama sayfasına giderek Beta programına katılabilirler. Fakat hem WhatsApp’ın popüler bir uygulama olması hem de karanlık modun oldukça beklenmesi nedeniyle şu anda beta programı dolu. Yani uygulama, yeteri kadar test kullanıcısına sahip olduğu için artık beta sürecine alım yapmıyor. Yine de sizi bu özellikten mahrum bırakmak istemedik ve APK dosyası için güvenilir bir bağlantı bulduk.

Önemli not: APK yoluyla WhatsApp Beta uygulamasını kullanmanız, resmi Beta kullanıcısı olmadığınız için uygulamada bazı problemlere neden olabilir. Beta sürümü, uygulamanın test aşamasındaki özelliklerinin kitleler tarafından test edildiği sürümdür. Bu nedenle indirip kurulum yapmadan önce WhatsApp mesajlarınızı yedekleyin.

One thought on “WhatsApp’a Karanlık Mod Geldi: Nasıl Kullanılır?

  • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 13:39
    Permalink

    Abi yapamadım yanına gelsem yapar mısın

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir