Play Store Silindi: Silinen Play Store’u Geri Getirme

Silinen Google Play Store Geri Nasıl Yüklenir

Google Play Store, kullanıcıların Android telefonlarında çeşitli uygulamalara göz atmalarını ve indirmelerini sağlayan Android işletim sistemi için önceden yüklenmiş bir uygulamadır. Play store bazı nedenlerden dolayı silinebilir ve biz Silinen Play Store’u Geri Getirme işlemi nasıl yapılabilir bu makalede anlatacağız.

Play Store’un yardımıyla tüm uygulamaları güncelleyebilirsiniz. Play Store, Play Protect özelliğini kullanarakta uygulamalardaki kötü amaçlı etkinlikleri tarar.

Google Play Store’u yanlışlıkla sildiyseniz, şimdi uygulamaları nasıl indireceğiniz konusunda endişeleneceksiniz. Bu makale, yanlışlıkla silinen Google Play Store’u geri yüklemenize yardımcı olacaktır. Android telefonunuzda Google Play Store’u geri yüklemek için çeşitli yollar vardır.


Google Play Store’u geri almanın farklı yolları


1) Uygulama çekmecesini ana ekrana taşıyın Google Play Store’u ana ekrandan kaldırmanız ihtimali var. Android telefonlarda indirilen tüm uygulamalar ana ekranda ve uygulama çekmecesinde mevcut olacaktır. Yüklü tüm uygulamalar uygulama çekmecesinde mevcut olacaktır. Buradan, ana ekranda istediğiniz birkaç uygulamayı seçebilirsiniz. İlk olarak, uygulama çekmecesi simgesine dokunarak veya parmağınızı ana ekranda kaydırarak uygulama çekmecesini açın. Google Play Store simgesini arayın. Simgesine basın ve ana ekrana sürükleyin.


2) Gizli uygulamaları kontrol edin. Android telefonunuzda yanlışlıkla gizleyebilme ihtimaliniz var. Bu nedenle, Android telefonunuzdaki tüm gizli uygulamaları kontrol etmeniz gerekir. Uygulamaları Gizle seçeneği başlatıcı ayarlarında olacaktır. Başlatıcı ayarlarını açın, uygulamaları Gizle düğmesine tıklayın. Şimdi, Google Play Store’un seçimini kaldırın.


3) Ayarlarda Etkinleştir. Google Play Store devre dışı bırakılabilir, ancak kaldırılamaz. Devre dışı bırakıldığında, Google Play Store simgesi kaybolur ve Android telefonunuzdan erişemezsiniz. Bu nedenle, etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Adım 1: Android telefonunuzdaki ayarlara gidin ve telefonun modeline bağlı olarak uygulamalar ve bildirim seçeneğini veya yüklü uygulamaları veya uygulama yöneticisini açın.

Adım 2: Bazı akıllı telefonlarda, yüklü uygulamalar doğrudan bulunabilir. Ya da Tüm Uygulamalar diyerek görebilirsiniz.

Adım 3 : Uygulamalar listesinde Google Play Store’u kontrol edin ve üzerine tıklayın. Listede göremiyorsanız, üç nokta simgesini seçin ve sistem uygulamalarını Göster’e dokunun. Burada Google Play Store’u bulacaksınız.


4) Apk dosyasından yükleyin. Google Play Store’u başlangıçta APK dosyasından yüklediyseniz, yeniden yüklemek için kullanabilirsiniz. Google Play Store’u indirmek için APKMirror.com gibi güvenilir bir kaynağa gidin. Başarıyla yüklendikten sonra, Google Play Store Android telefonunuza geri dönecektir. Play Store’u güncellemek içinde bu dosyayı da kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemler, telefonunuzdaki Google Play Store’u geri yüklemek için kullanılabilir. Yüklü uygulamalardan herhangi birinin Android telefonunuzda kaybolması durumunda, uygulamaları geri yüklemek için aynı yöntemleri kullanabilirsiniz.


Android Cihazlar İle İlgili Daha Çok Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir