2020 Burs Veren Kurumlar Listesi


 • Darüşşafaka Cemiyeti

Eğitimde Fırsat Eşitliği Yükseköğrenim Burs Fonu’ndan yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri, 14 Eylül 2020 Pazartesi gününe kadar online başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Burslar Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay ödenmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar darussafaka.org


 • Galatasaray Eğitim Vakfı

Yüksek öğrenim ve ilköğretimde burslar, öğrencilere 9 ay (Ekim-Haziran) süresince , harçlık olarak verilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar https://gev.org.tr/nasil-burs-alabilirim


 • Yaşar Eğitim Vakfı

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın önde gelen amacı Türkiye’nin en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktır.

Burs Başvuru & Detaylar yasarvakfi.org.tr


 • Atlas Sağlık Eğitim Vakfı

“Farklı bir yaşam mümkün… Yeter ki hayal edin, karar verin, çalışın. ATLAS Vakfı olarak biz size destek olalım.” mottosu ile burs başvurularını topluyor.

Burs Başvuru & Detaylar atlasvakfi.org


 • Aydın Doğan Vakfı

“Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” mottosuyla, özellikle genç kadınların eğitim yoluyla güçlenmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar aydindoganvakfi.org.tr


 • Borusan Kocabıyık Vakfı

Bazı üniversite ve bölümler özelinde nitelikli burs programları üreten vakıf, sadece belirli noktalardan burs başvurusu alıyor.

Burs Başvuru & Detaylar bkv.org.tr/tr/basvuru_bilgileri-24/


 • Cevdet İnci Vakfı

Başarılı ve başarısı sürekli, ancak maddi olanaktan yoksun öğrencilere öğrenim hayatlarındaki başarılarının sürekliliği paralelinde burs imkanı sağlamaktadır

Burs Başvuru & Detaylar incivak.com/burs-basvurusu.aspx


 • Hacı Ömer Sabancı

Sabancı Vakfı Bursları başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale edilir.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.sabancivakfi.org/tr/burslar


 • Çelikel Eğitim Vakfı

“Bu yılın yeni kıvılcımı sen ol!” mottosu ile duyurulan programa başvurular online olarak ilerletilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar celikelegitimvakfi.org


 • Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı

Faydasıçok Vakfı, Sedefteki İnciler projesi ile eğitimde fırsat eşitliği sağlarken; yalnızca burs veren bir vakıf olmak yerine, programları ile geleceğe donanımlı kadın mühendisler yetiştirmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar faydasicokvakfi.org


 • 1884 Vakfı

Vakıf burs vermenin yanında uyguladığı danışmanlık hizmetinin daha etkin olması amacıyla İstanbul ili içerisinde yer alan devlet üniversitelerinde okumakta olan öğrencilere burs imkanı vermektedir.

Burs Başvuru & Detaylar http://1884vakfi.org


 • Ahmet-Zerrin Ellialtıoğlu Vakfı

Vakıf Eğitim Burslarını, maddi imkanlardan yoksun, hiçbir geliri olmayan, başka bir yerden burs almayan, başarılı öğrencilere (% 50 başarı oranı şartı aranmaktadır) fırsat eşitliği yaratmak amacıyla, Vakıf Yönetim Kurulu’nun öngördüğü miktar üzerinden karşılıksız olarak vermektedir.

Burs Başvuru & Detaylar azev.org.tr


 • Alarko Eğitim-Kültür Vakfı

Alarko Holding karşılıksız burslar ile gençlerin gelişim ve motivasyonlarını koruma amacını güdüyor. Araştırma ve geliştirme hizmetlerinde maddi, manevi destek ile ödüller ve işbirlikleri yapan Alarko Holding, gençleri geleceğe yetkin bireyler olarak hazırlıyor.

Burs Başvuru & Detaylar alarko.com.tr/tr/sorumluluk/burslar


 • Anadolu Vakfı

Başarılı öğrencileri her daim desteklemek amacıyla Anadolu Vakfı’nı burs imkanları için takip edebilirsiniz.

Burs Başvuru & Detaylar anadoluvakfi.org.tr/burslar-hakkinda


 • Ankara Teknik Eğitimi Geliştirme Vakfı

ATEG Vakfı Bursları başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale edilir.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.ategvakfi.org.tr/giris


 • Antalya Çağdaş Eğitim Vakfı

Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ANTÇEV), 1996 yılından bu yana başarılı, yetenekli ancak yeterli ekonomik imkana sahip olmayan gençlerin eğitimlerine destek olmak amacıyla karşılıksız burs vermektedir.

Burs Başvuru & Detaylar antcev.org.tr


 • Araştırma Dayanışma Ve Eğitim Vakfı

ARDEV Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan doktora, yüksek lisans ve Lisans öğrencilerine belirli sürelerde vakfın çalışmalarına katkı sağlamaları karşılığında verilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar ardev.org


 • Argüden Yönetişim Akademisi

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyelerinde ayrı ayrı burs programları yürütmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar https://www.bgv.org.tr/burs-talebi.php


 • ETİ ŞİRKETLER GRUBU

Eğitime her zaman destek veren bir kurum olan ETİ, hiçbir karşılık beklemeden öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamaktan mutluluk duyduğunu belirtmektedir.. Burs almaya hak kazanan ve bursun devamlılığı için gerekli koşulları sağlayan öğrencilerimizin her eğitim – öğretim döneminin Ekim ayından Haziran ayına kadar başarılarına katkı sağlamanın gururunu yaşıyor..

Burs Başvuru & Detaylar etietieti.com/burs-imkanlarimiz


 • İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı tarafından orta ve yüksek öğrenim gören öğrencilere “İELEV Öğrenim Destek Bursu” verilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar ielev.org.tr


 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı

İstanbul Sanayi Odası Vakfı tarafından belirli üniversite ve bölümlere burslar verilmektedir. Başvuru süreci online ilerlemektedir.

Burs Başvuru & Detaylar isov.org.tr/OnlineBursBasvurusu


 • İTÜ Geliştirme Vakfı

Teşvik Bursu almaya hak kazanmış öğrenciler eğitim süresi boyunca genel not ortalamasının (GNO) 3.00’ün altına düşmemesi koşulu ile aylık 450 ila 1500 TL arasında değişen burslar verilir.

Burs Başvuru & Detaylar itugvakif.org.tr/h/sayfa/ogrenim-burslari


 • İş Dünyası Vakfı

Vakfın bursu öncelikle Yurt içinde Lisans, Lisans Üstü ve İlmi çalışmalar ( Doktora ) öğrenimi yapanlara verilmektedir. Burs müracaatı her Eğitim yılı başında Burs formu doldurulmak suretiyle bizzat vakfa yapılır.

Burs Başvuru & Detaylar http://isdunyasivakfi.org.tr/burslar/


 • Jean Monnet Burs Programı

1989 yılında Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu arasında yapılan bir anlaşma ile hayata geçirilen Jean Monnet Burs Programı, Türkiye’nin en köklü ve saygın projelerinden biri olarak yürütülmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar jeanmonnet.org.tr


 • SÜTAŞ Vakfı

Sütaş Eğitime Destek Bursları, sütün iyiliğini ve bereketini yayma misyonunu üstlenebilecek başarılı öğrencilere verilmektedir. Bursiyerler, Sütaş Yönetim Kurulu tarafından her yıl belirlenen üniversite ve bölümlerdeki kontenjan çerçevesinde, burs kriterlerine uyan ve ülke genelinde yapılan değerlendirmelerde üstün başarı gösteren öğrenciler arasından seçilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar sutas burs basvurusu


 • TOG VAKFI

Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursları‘na başvurularınızı aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

Burs Başvuru & Detaylar https://www.tog.org.tr/tog-burslari/


 • Türk Eğıtım Vakfı

Türkiye’nin en köklü vakıflarından olan TEV, ihtiyaç sahibi öğrencilere Yurtiçi/Yurtdışı Lisans, Yüksek Lisans, Doktora vb birçok imkanı sumaktadır.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.tev.org.tr/2020-1/burslar.html


 • Vehbi Koç Vakfı

Vehbi Koç Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle, 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla yetenekli fakat maddi imkanları yetersiz gençleri desteklemektedir.

Burs Başvuru & Detaylar vkv.org.tr


 • Mehmet Zorlu Vakfı

Kapsam dahilinde olan devlet ve vakıf üniversitelerinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Mühendislik, Hukuk, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya, Tıp, Psikoloji, Sosyoloji bölümlerinden öğrencilerin başvuruları değerlendirilecektir.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.mzv.org.tr/burs-sartlari


YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.