Aloe Vera Ne İşe Yarıyor: Faydaları

Aloe Vera Nedir?

Aloe vera binlerce yıldır çeşitli sağlık konularını tedavi etmek için kullanılan bir tıbbi bitkidir. Genellikle doğrudan bitkiden de vera kullanmak güvenlidir ya da jel şeklinde satın alabilirsiniz.

Aloe vera kremler, jeller, ve merhemler aloe veraleaves bulunan açık jel içerir. Bu ürünler çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde topikal olarak uygulanabilir. Aloe kapsül veya sıvı formda sağlık ve refahı teşvik etmek için dahili almak için satılmaktadır.

Aloe vera’nın bazı faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin.


Faydaları

1) Mide Ekşimesini Rahatlatır

Reflü hastalığını tıbbi adıyla gastroözofageal reflü hastalığını hepimiz biliyoruzdur. Bu hastalık mide ekşimesine neden olabilir ve bu bir sindirim bozukluğu hastalığıdır. Ancak, iyi haber, aloe vera potansiyel mide ekşimesinin sakinleşmesine yardımcı olabilir.

2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre, yemek saatlerinde aloe jel’den 28 ila 85 gram aralığında içmek reflü şiddetini azaltabilir. Aynı zamanda diğer sindirim ile ilgili sorunları hafifletmeye de yardımcı olabilir.


2) Güneş Yanığını Yatıştırır

Aloe vera jel güneş yanığı veya yanık cilt için en doğal çözümlerden biridir. Aloe vera soğutma ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Koruyucu bir tabaka sağlar, ve cilt iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.


3) Doğal Müshil Görevi görür

Aloe vera doğal bir müshil görevi görür. Mayo Clinic (Kâr amacı gütmeyen sağlık kuruluşu) aloe vera’nın kabızlık rahatlatmak için kullanılabilir olduğunu önerir, ama tutumlu kullanılmamız gerektiğinide belirtir.


4) Saçları Onarır

Aloe vera saçlarımız üzerinde de harika sonuçlar elde etmemizi sağlar. Aloe vera, saçlarımızın doğal pH seviyesine benzer bir pH seviyesine sahiptir. Bu bol su içerir ve vitamin ve minerallerle doludur. Bu özelliklere sahip bir bitkininde faydasının olmaması imkansızdır.

Aynı zamanda kafa derisi üzerinde ölü deri hücrelerinin onarılmasına yardımcı proteolitik enzimler içerir.


5) Vücut Detoksu

Aloe vera içmenin faydaları, cildimize veya saçlarımıza topikal olarak uygulandığında heyecan verici bir etki yaratır. Amino asitler, vitaminler ve minerallerle dolu olduğu için, sindirimi güçlendirmeye ve vücudumuzu içeriden detoks etmemize yardımcı olabilir.

Onun yatıştırıcı ve nemlendirici özellikleri iltihap ve menopoz hastalıklarına yardımcı olabilir, yanı sıra cilt ve sindirim sorunları, akne, gül hastalığı ve huzursuz bağırsak sendromu hastalıklarında da kullanılır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.